Kambarys, kuriame augama ir svajojama

Vaikai savo kambaryje miega, auga, mokosi, žaidžia, ilsisi ir svajoja. Ir visas šias erdves būtina tinkamai išdėstyti, kad mažame pasaulėlyje jūsų atžala jaustųsi ramiai, saugiai, jaukiai ir patogiai.

 

Renkantis baldus vaikams, svarbu atsižvelgti į jų amžių, lytį, norus, pomėgius, būdą ir charakterį. Vaikai sparčiai auga, todėl reikėtų apsvarstyti kaip su juo kartu galėtų „augti“ ir baldai. Juk taip dažnai nepavyks jų pakeisti kaip išaugtos avalynės... Jūsų vaikui ir turimai erdvei individualiai pritaikyti baldai padės sutaupyti vietos, rasti bendrus sprendimus tarp vaiko norų ir jūsų galimybių.

 

Mažuosius turėtų supti pastelinės spalvos – jas patariama rinktis sienoms, o baldus ar interjero elementus derinti ryškesnius. Kambaryje dominuojančios gan ryškios spalvos gali sukelti vaiko agresiją ar pyktį. Ramesniam vaikui visuomet patiks švelnesnės spalvos ar atspalviai. Tėvai privalo atsižvelgti į mažųjų šeimos narių nuomonę ir rasti bendrą sprendimą.

 

Norisi, jog mūsų atžalas suptų kuo daugiau natūralių dalykų. Grindų ar sienų dangą rekomenduojama rinktis kuo ekologiškesnę. Šiandieniniai gamintojai taip pat gali pasiūlyti baldus iš natūralaus medžio ar plokštės, kuri padengta toksinių ar lakių medžiagų neturinčiu laku. Pageidautina, kad baldų kampai būtų aptakių, lengvų formų, nenaudoti pavojingų detalių, kad vaikai nesusižeistų. Svarbu tiksliai suplanuoti apšvietimą: rašomąjį stalą statyti prie lango, virš lovos, žaidimų zonos suplanuoti šviesos šaltinius.

 

Šiame kambaryje būtina kuo daugiau erdvės. Kambaryje daugiausia tuščios vietos turi likti žaidimams, judriai veiklai, o baldus reikėtų išdėstyti prie sienų. Kad maksimaliai būtų išnaudotas turimas plotas, gaminant baldus pagal jūsų vaiko poreikius pagelbės profesionalūs dizaineriai ar gamintojai. Jie patars kur ir kokį stalą pritaikyti mažajam mokiniui, kiek spintų, lentynų ar komodų būtina, kad tilptų žaislai ir asmeniniai daiktai, o kambaryje vyrautų tvarka. Daug vietos sutaupoma pasirinkus dviaukštę lovą, kuri gali buti kombinuojama su stalu ar lentynomis.

 

Žaismingi aksesuarai suteiks kambariui spalvingumo, o mažajam jo gyventojui – džiaugsmo, linksmybių ir teigiamų emocijų.

 

Tinkamai, stilingai ir skoningai įrengtas vaiko kambarys ne tik užtikrins puikią jo gyventojo savijautą, bet ir padės lavinti charakterio bruožus, vaizduotę bei įgūdžius.

 

Kopijuoti šį straipsnį be mūsų sutikimo draudžiama.


Atgal | Spausdinti